Co ze Światowidem? Wiemy, gdzie może stanąć

Pomnik Światowida
fot. Marek Gwizdała O poruszenie tematu poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl 183 muzeum ceramiki, um bolesławiec, światowid

Reklama

Napisał do nas mieszkaniec Gliwic, którego żona pochodzi z Bolesławca, więc oboje często bywają w Mieście Ceramiki. Ślązak chciałby wiedzieć, co się stało ze Światowidem. Agnieszka Gergont, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Bolesławiec:

Przypomnę, że pomnik został zdemontowany w celu przeprowadzenia prac rekonstrukcyjnych i renowacyjnych. Zdemontowany obiekt jest zabezpieczony. Pomnik zostanie wyremontowany pod nadzorem Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Gdzie może stanąć odnowiony pomnik?

A. Gergont: – Aktualnie rozważane jest umieszczenie pomnika w grupie innych rzeźb ceramicznych przewidzianych do ekspozycji przy lub na posesji Muzeum Ceramiki (okolice nowej siedziby – park przy ul. Zgorzeleckiej). Pałac Pücklera położony przy ul. Zgorzeleckiej zostanie zaadaptowany na nową siedzibę Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Gmina Miejska Bolesławiec otrzymała dofinansowanie projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”. Całkowita wartość projektu 19 994 046,98 zł, przyznana kwota dofinansowania 15 108 099,97 zł. Kompleks stanie się miejscem udostępniania nowej oferty kulturalno-edukacyjnej.

Reklama