Kierował po narkotykach. Uszkodził radiowóz, gdy uciekał przed policją. Nastolatek zatrzymany

Kierował po narkotykach. Uszkodził radiowóz, gdy uciekał przed policją. Nastolatek zatrzymany
fot. KPP Lwówek Śląski Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. 18-latek odpowie też za kierowanie pod wpływem narkotyków i ich posiadanie.
istotne.pl 183 policja, pościg, narkotyki

Reklama

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 21 stycznia. – Po godzinie 23.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zauważyli pojazd, który poruszał się po mieście z niesprawnym oświetleniem – informuje sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. – Mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazd nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci podjęli pościg za uciekającym w kierunku Lubania samochodem osobowym, informując jednocześnie o sytuacji dyżurnego jednostki.

Do pościgu dołączyli mundurowi z Lubania oraz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Kierowca volkswagena golfa, uciekając, popełnił wiele wykroczeń w ruchu drogowym, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Jak zatrzymano pirata?

Sierż. O. Łukaszewicz: – Skutecznie postawiona blokada przez funkcjonariuszy udaremniła kontynuowanie niebezpiecznej jazdy kierującego, co skutkowało uszkodzeniem policyjnego radiowozu. 18-latek z powiatu lubańskiego wraz z pasażerami został zatrzymany.

Jak się okazało, młody mężczyzna miał wiele powodów, aby uciekać przed policją. Nastolatek nie ma prawa jazdy. Co więcej, wsiadł za kółko pod wpływem marihuany i metamfetaminy. Na tym jednak nie koniec. Zarówno przy kierowcy, jak i przy jednym z pasażerów znaleziono marihuanę.

Teraz nastoletni mieszkaniec powiatu lubańskiego odpowie przed sądem za szereg przestępstw. Przypomnijmy: za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat więzienia.

Reklama