Kolejny pirat zatrzymany przez SPEED. 30-latek stracił prawo jazdy

Kolejny pirat zatrzymany przez SPEED. 30-latek stracił prawo jazdy
fot. KPP Bolesławiec Policja: – Pomimo niskich temperatur i zmiennych warunków kierowcy nadal jeżdżą z nadmierną prędkością.
istotne.pl 183 policja

Reklama

Funkcjonariusze z bolesławieckiej grupy SPEED regularnie patrolują drogi. I kiedy dochodzi do przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zatrzymują prawo jazdy kierującym. KPP Bolesławiec:

Tak też było w tym przypadku. Oczywiście zatrzymany do kontroli tłumaczył policjantom, że się spieszy z konkretnego powodu.

30-latek z gminy Bolesławiec gnał z prędkością ponad 110 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał też mandat i punkty karne.

Bolesławiecka policja:

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Szczególnie w okresie zimowym pogoda potrafi być bardzo zmienna, a świecące słońce nie zawsze oznacza suchą nawierzchnię, dlatego należy przestrzegać ograniczeń oraz dostosować prędkość do panujących warunków. Zbyt szybka jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Reklama