Potężny pożar budynku w Nowych Jaroszowicach. SZCZEGÓŁY AKCJI

Potężny pożar budynku w Nowych Jaroszowicach. SZCZEGÓŁY AKCJI
fot. KP PSP Bolesławiec Z budynku zdążyły ewakuować się cztery osoby, łącznie ewakuowano 8. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty są ogromne.
istotne.pl 1 pożar, nowe jaroszowice

Reklama

Do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek. Ogień pojawił się w domu jednorodzinnym przed godz. 4:00. Z budynku zdążyły ewakuować się cztery osoby.

Prawie 30-metrowy dach domu całkowicie był ogarnięty płomieniami. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej.

– Przed naszym przyjazdem lokatorzy opuścili budynek. Łącznie ewakuowanych zostało 8 osób – mówił na antenie TVN24 starszy kapitan Sylwester Łasocha z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu. – Udało nam się obronić trzecie mieszkanie połączone z budynkiem gospodarczym. Dach i drewniane stropy częściowo zawaliły się do środka.

Przyczyny pożaru ustala policja.

OSP Nowogrodziec:

Nikt nie ucierpiał, niestety straty materialne są znaczne.

KP PSP Bolesławiec o zdarzeniu:

Dnia 8 kwietnia 2021 r., ok. godz. 4 w nocy, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Nowe Jaroszowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że w budynku składającym się z trzech lokali mieszkalnych pożarem objęty był dach. Ośmiu mieszkańców budynku ewakuowało się przed przybyciem straży i nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody z linii gaśniczych na palący się dach oraz w obronie na część budynku, która nie była objęta jeszcze ogniem. Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na silne zadymienie poddasza budynku oraz zmienne warunki pogodowe i padający śnieg.

Mundurowi dodają:

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do ewakuacji oraz zabezpieczenia mienia, które udało się uratować przed całkowitym zniszczeniem, a także przystąpiono do prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji dachu. Działania ratownicze zakończono po ok. 7 godzinach.

W zdarzeniu udział wzięło 6 pojazdów z PSP w Bolesławcu oraz zastępy z jednostek OSP Stare Jaroszowice, OSP Trzebień, OSP Czerna, OSP Ocice, OSP Warta Bolesławiecka, OSP Nowogrodziec i OSP Różyniec. Ponadto pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie budynku, Policja prowadziła czynności dochodzeniowe, a samorząd gminy Bolesławiec zapewnił transport i lokal na zabezpieczenie ewakuowanego dobytku mieszkańców.

Możesz pomóc!

Obecnie poszkodowanym nic nie jest tak potrzebne, jak wsparcie finansowe, które pozwoli im rozpocząć prace remontowe oraz zyskać podstawowe warunki do życia. 

Każda złotówka ma znaczenie! 

Rodziny będą wdzięczne za każdą pomoc. Wsparcie można przekazać na stronie zrzutki: https://zrzutka.pl/e4h3mz

Reklama