Dramatyczna sytuacja w bolesławieckim szpitalu. Nie jesteśmy już zieloną wyspą

Dramatyczna sytuacja w bolesławieckim szpitalu. Nie jesteśmy już zieloną wyspą
fot. enriquelopezgarre/pixabay.com Obecnie w ZOZ-ie jest tylko pięć wolnych miejsc covidowych.
istotne.pl 183 koronawirus

Reklama

Sytuacja w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu jest dramatyczna. Obecnie placówka dysponuje zaledwie 5 wolnymi łóżkami covidowymi. Do tej pory informowaliśmy, że powiat bolesławiecki jest swego rodzaju zieloną wyspą, jeśli chodzi o liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. –Ale ta sytuacja z dnia na dzień się zmienia – mówił na antenie Polsat News Kamil Barczyk, szef szpitala powiatowego w Bolesławcu.

I dodał: – Wdrażamy systemy, aby szybciej pacjentów rotować, żeby szybciej ich wypisywać. Żeby byli zabezpieczeni: otrzymywali na wyjściu ze szpitala koncentratory tlenu. Żeby skracać czas hospitalizacji, który jest tutaj bardzo długi.

W ciągu doby średnio wypisywanych z naszego szpitala jest 15 osób. Placówki na całym Dolnym Śląsku są przeciążone. Na szczęście jednak w Bolesławcu nie ma problemu z personelem.

Sytuację z pewnością poprawi to, że 12 kwietnia w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu otwarty zostanie punkt masowych szczepień. O tym, że tak się stanie, informowaliśmy jeszcze w MARCU.

Do tematu z pewnością wrócimy.

Reklama