38-latek mimo zakazu za kółkiem. I to niesprawnego auta

38-latek mimo zakazu za kółkiem. I to niesprawnego auta
fot. istotne.pl Lubinianinowi grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, miasto lubin

Reklama

– Policjanci ruchu drogowego lubińskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu marki Peugeot i odjeżdża – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Na jednym z osiedli mundurowi zauważyli wskazane przez zgłaszającego auto. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Lubina, który od razu przyznał, że nie ma prawa jazdy.

Kierujący był trzeźwy, ale to właściwie jedyna rzecz, jaką można by mu zapisać na plus. Rzeczniczka:

Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnych systemach, że mężczyzna od lutego br. posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Lubinie na okres 4 lat i w tym czasie w ogóle nie powinien siadać za kierownicę. Dowód rejestracyjny tego samochodu inny patrol zatrzymał w grudniu ubiegłego roku. Dodatkowo kierujący nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC na ten pojazd.

I dodaje:

Po sprawdzeniu auta wyszło również na jaw, że 38-latek na przód samochodu założył tablice rejestracyjne od innego samochodu.

Auto zostało usunięte z drogi na koszt właściciela. Mężczyzna odpowie za złamanie sądowego zakazu, co jest przestępstwem, za które grozi od trzech do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Co więcej, funkcjonariusze sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co może skutkować wysoką karą finansową.

Reklama