Drogie panie, zbadajcie swoje piersi w ZOZ-ie!

Drogie panie, zbadajcie swoje piersi w ZOZ-ie!
fot. unsplash.com (Angiola Harry) Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zaprasza do skorzystania z możliwości wykonania badań mammograficznych.
istotne.pl 183 zdrowie, szpital powiatowy

Reklama

ZOZ:

Pracownia Diagnostyki Obrazowej dysponuje aparatem fabrycznie nowym, jednym z najnowocześniejszych dostępnych na rynku medycznym. Mammograf to doskonałe i nieodzowne narzędzie wykorzystywane w profilaktyce i diagnozowaniu wszelkich zmian w obrębie piersi.

Które panie powinny się zbadać?

Szpital: – Zaleca się wykonywanie mammografii wszystkim paniom powyżej 45 roku życia. Jeżeli dbasz o profilaktykę, masz potwierdzoną mutację genów BRCA1 I BRCA2, w Twojej rodzinie nowotwór dotknął babcię, mamę, ciocię – musisz bezwzględnie zgłosić się na mammografię.

Ile to kosztuje?

Jeżeli pacjentka ma skierowanie z działającej przy ZOZ w Bolesławcu Poradni Onkologicznej, mammografia wykonywana jest bezpłatnie.

Jak się przygotować do badania?

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i odrobina odwagi. Tylko szczególnie wrażliwe panie mogą odczuwać niewielki dyskomfort, który powoduje dociskanie piersi do aparatu.

Badanie trwa zaledwie kilka minut. Uzyskany obraz jest bardzo dokładny i precyzyjnie określa umiejscowienie ewentualnych zmian.

Mammografia jest bezpieczna, nieinwazyjna, wykorzystuje minimalne dawki promieniowania. Mimo to wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty.

Gdzie wykonywane jest badanie?

Pracownia Diagnostyki Obrazowej przy ul. Jeleniogórskiej 4 (budynek „B”, wejście nr 2) czynna jest w dni powszednie, od godz. 7.00 do 19.00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna, tel. 75 738 00 16.

Reklama