Sportowcy docenieni przez prezydenta Bolesławca. Znamy kolejnych laureatów

Sportowcy docenieni przez prezydenta Bolesławca. Znamy kolejnych laureatów
fot. UM Bolesławiec Nagrodę w dziedzinie sport przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów – po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. Nagrody potwierdza się statuetką, laureaci otrzymują również gratyfikację finansową.
istotne.pl 183 sport, um bolesławiec

Reklama

Oto laureaci:

  • Katarzyna Abramowicz – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu w 2020 roku brała udział w zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Podczas zawodów poprawiła swoje rekordy na wszystkich dystansach, które trenuje. Do najważniejszych osiągnięć Katarzyny Abramowicz należy zaliczyć udział w Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu, gdzie w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce zajęła dwa 7 miejsca na dystansach 50 m i 200 m stylem motylkowym. Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu w kategorii wiekowej „14 lat i starsi” zdobyła złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz srebrne medale na dystansach 50 i 100 metrów tym samym stylem. Na Zimowych Mistrzostwach Polski 15 latków w Łodzi wystartowała w trzech finałach w stylu motylkowym.
  • Michał Zazula – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia” w 2020 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu został wicemistrzem Polski w 7 boju lekkoatletycznym, zdobywając 4825 punktów. Michał Zazula podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Radomiu został Mistrzem Polski w skoku w dal oraz Mistrzem Dolnego Śląska w skoku w dal i w skoku wzwyż. Objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada II klasę sportową.
  • Gracjan Kozak – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, w 2020 roku jako reprezentant Polski uczestniczył w Meczu Międzynarodowym POLSKA–CZECHY Juniorów w Karpaczu, gdzie zdobył 1 miejsce w rzucie dyskiem oraz 2 miejsce w pchnięciu kulą. Gracjan Kozak jest Wicemistrzem Polski w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, brązowym medalistą Polski LZS w pchnięciu kulą, Mistrzem Dolnego Śląska w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą. Objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada I klasę sportową.
  • Klaudia Petters w 2020 roku, mimo krótkiego sezonu, kilkakrotnie stawała na podium imprez kolarskich, biegowych oraz triathlonowych. Do jej największych sukcesów należy zaliczyć m.in. zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w Górskim Kolarstwie Szosowym, zdobycie 1 miejsca w Marconi Duathlon Świdnica, Maratonie na orientację „Śnieżne konwalie” oraz w Półmaratonie Zielonogórskim Novita.
  • Międzyszkolny Klub Sportowy „Bolesłavia” jest cenionym ośrodkiem kształcenia lekkoatletycznego na terenie Dolnego Śląska i w Polsce. Najważniejszymi osiągnięciami klubu w 2020 roku było zdobycie 7 medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski LZS. Zawodnicy klubu zdobyli 71 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych oraz 9 w mistrzostwach makroregionu. W ramach Klubu MKS Bolesłavia funkcjonuje Ogólnopolski Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS oraz prowadzony jest Ogólnopolski Program „Lekkoatletyka dla każdego” obejmujący 4 grupy szkoleniowe. Dwóch zawodników klubu objętych jest szkoleniem w Kadrze Narodowej, a sześciu w Zapleczu Kadry Narodowej. 37 zawodników i zawodniczek klubu uzyskało klasy sportowe, w tym trzynaścioro III klasę, czworo II klasę i jeden I klasę sportową. Klub w 2020 roku zdobył 137 punktów w systemie sportu młodzieżowego organizowanym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz zajął 4 miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży wśród dolnośląskich klubów lekkoatletycznych.
  • Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec – klub działa przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Dwóch zawodników tego klubu Tomasz Hajde i Jacek Gąsieniec w 2020 roku podczas X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem byli wielokrotnie nagradzani. Tomasz Hajde wywalczył 3 złote medale oraz 1 srebrny w narciarstwie biegowym na dystansach 1000 m, 2500 m i 5000 m, natomiast Jacek Gąsieniec zdobył 1 srebrny medal i 3 brązowe w narciarstwie biegowym na dystansach 500 m, 1000 m i 2500 m.
  • Stowarzyszenie Road Racing.pl – stowarzyszenie skupiające pasjonatów kolarstwa szosowego powstało w 2015 roku i obecnie liczy 30 członków z całego Dolnego Śląska. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia od 2019 roku na terenie powiatu bolesławieckiego już dwukrotnie odbyła się najliczniej obsadzana w kraju cykliczna szosowa impreza kolarska dla amatorów „Via Dolny Śląsk”. W 2020 roku w ramach zawodów „Via Dolny Śląsk” zawodnicy Road Racing.pl zajmowali czołowe lokaty we współzawodnictwie drużynowym. Stowarzyszenie udziela również wsparcia osobom potrzebującym.
  • Drużyna Młodzików Romet Factory Team w składzie Jan Krupa, Mikołaj Krupa i Grzegorz Stankiewicz. Młodzi zawodnicy Romet Factory Team: Jan Krupa, Mikołaj Krupa i Grzegorz Stankiewicz w barwach klubu jeżdżą dopiero od sezonu 2020, a już osiągnęli znaczące sukcesy w kolarstwie górskim, między innymi udało im się zdobyć 1 miejsce drużynowo w kategorii młodzików w klasyfikacji generalnej w Bike Maratonie – największej imprezie rowerowej organizowanej w Polsce, która obejmowała wyłącznie etapy górskie.
  • Uczniowski Klub Żeglarski Pirat Bolesławiec – założone w lutym 2018 roku stowarzyszenie zrzesza dzieci, rodziców, nauczycieli i sympatyków żeglarstwa. Obecnie posiada 44 członków z Bolesławca oraz regionu. Klub Pirat prowadzi 2 sekcje sportowe oraz szkółkę żeglarską. Jego członkowie biorą udział w regatach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2020 roku zawodnicy reprezentowali Bolesławiec w „IX Regatach Żeglarskich o Puchar UKS Żeglarz” we Wrocławiu oraz regatach „Berzi Cup 2020” w Niemczech. Klub uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej PolSailing, organizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Reklama