Oszukują „na żołnierza US Army”. Drogie panie, nie dajcie się nabrać

Oszukują „na żołnierza US Army”. Drogie panie, nie dajcie się nabrać
fot. freeimages.com (Nihan Aydin) Tego typu historia spotkała mieszkankę sąsiedniego powiatu. Policja: – Kiedy możliwości finansowe ofiary się kończą, wtedy też kończy się fałszywa miłość. Nie dajmy się zwieść oszustom matrymonialnym!
istotne.pl policja, oszustwo

Jak informują mundurowi, popularną metodą wśród przestępców jest oszustwo na amerykańskiego żołnierza, lekarza lub inżyniera.

Jak działają oszuści?

Nawiązują kontakt z samotnymi osobami. Posługując się zdjęciami z internetu, uprawdopodobniają swoje pochodzenie i to, czym się zajmują. Poprzez regularny kontakt za pośrednictwem komunikatorów lub portali społecznościowych opowiadają historie swojego życia, zdobywają zaufanie ofiary, a następnie... proszą o pomoc finansową.

A kiedy możliwości finansowe ofiary się kończą, wtedy też kończy się rzekoma miłość. Nie dajmy się zwieść oszustom matrymonialnym!

Do podobnej historii do terenie powiatu złotoryjskiego. Funkcjonariusze:

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami poznanymi w internecie. Nigdy nie mamy pewności, kto do nas pisze, kto znajduje się po drugiej stronie monitora. Dlatego też bądźmy czujni i rozważni, szczególnie wtedy, kiedy ktoś prosi nas o pieniądze w formie przelewu czy też udostępnionego kodu BLIK.

I dodają:

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.