Wakacje w powiecie. 15 wypadków, zginęły 3 osoby, żadnego utonięcia

Wakacje w powiecie. 15 wypadków, zginęły 3 osoby, żadnego utonięcia
fot. KPP Bolesławiec Policja: – Za nami wakacje, czas wzmożonego ruchu na drogach i wypoczynku nad wodą. Na terenie powiatu bolesławieckiego w trakcie tegorocznych wakacji doszło do 281 zdarzeń drogowych. Na wodach ten sezon był bezpieczny, nie odnotowaliśmy żadnego przypadku utonięcia.
istotne.pl policja, wypadek

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu:

Sezon letni i okres wakacyjny niestety już za nami. Tegoroczny urlop był wyjątkowy z uwagi na obostrzenia sanitarne narzucające m.in. zachowanie dystansu społecznego. Wiele osób, korzystając ze słonecznej pogody, wypoczywało nad różnymi zbiornikami wodnym. Podczas wakacji 2020 na terenie całego kraju odnotowano 210 utonięć osób, na terenie powiatu bolesławieckiego na szczęście nie mieliśmy takiego przypadku.

Bolesławieccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na letni wypoczynek kontrolowali autobusy; łącznie sprawdzili 48 autobusów, w 2 przypadkach funkcjonariusze zakwestionowali stan techniczny.

Na drogach powiatu bolesławieckiego w okresie wakacyjnym miało miejsce 281 zdarzeń drogowych, w tym 15 wypadków, w wyniku których śmierć poniosły 3 osoby, a 17 zostało rannych, a także 266 kolizji.