Przedszkolaki opanowały miasteczko ruchu drogowego

Przedszkolaki opanowały miasteczko ruchu drogowego
fot. KPP Bolesławiec Funkcjonariuszki spotkały się z dziećmi z bolesławieckiego przedszkola, aby porozmawiać o zawodzie policjanta oraz o bezpieczeństwie.
istotne.pl policja, przedszkole, edukacja

Mundurowe z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach działań profilaktycznych spotkały się z wychowankami Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mali Odkrywcy”.

KPP:

W związku z tygodniem bezpieczeństwa w przedszkolu dzieci dowiedziały o zasadach bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym oraz sprawdziły swoją wiedzę w praktyce. Przedszkolaki zostały podzielone na grupy, których zadaniem było poruszanie się po drodze jako samochody. Byli również chłopcy, którzy z wyjątkowym zaangażowaniem udawali motocykle, wydając również charakterystyczne dla jednośladów dźwięki, oraz piesi.

Bolesławieckie miasteczko ruchu drogowego, które znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 (ul. Bielska), wyposażone jest w znaki pionowe, poziome oraz sygnalizację świetlną; są chodniki ścieżka rowerowa oraz przejazd kolejowy, a także różne rodzaje skrzyżowań. Dlatego jest ono doskonałym miejscem do edukacji najmłodszych.

Funkcjonariusze dodają:

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, czym zajmują się policjanci i jakie zadania wykonują w codziennej służbie. Rozmowa z dziećmi to też dobry moment, aby przypomnieć o zachowaniu dystansu społecznego, noszeniu maseczek, rękawiczek i higienie rąk.