Seryjny podpalacz lasu skazany na ponad dwa lata więzienia

Seryjny podpalacz lasu skazany na ponad dwa lata więzienia
fot. OSP Raciborowice 43-letni mężczyzna ma trafić za kratki na 28 miesięcy, a także pokryć koszty sądowe.
istotne.pl straż pożarna, pożar, las

Jak czytamy na stronie Lasów Państwowych, 43-letni mężczyzna, który w maju br. kilkukrotnie podpalił lasy w łódzkim Nadleśnictwie Piotrków, został 14 września skazany na 2 lata i cztery miesiące bezwzględnego więzienia. Sąd uznał go za winnego podpaleń i znieważenia policjantów. Skazany ma też pokryć koszty sądowe.

Nadleśnictwo Piotrków o złapaniu podpalacza:

Pożar, który 18 maja spowodował mężczyzna, zniszczył lasy w leśnictwie Żarnowica w Nadleśnictwie Piotrków. Paliło się tuż przy drodze prowadzącej do miejscowości Golesze Duże z miejscowości Lubiaszów. Tuż przy drodze publicznej płonął 15-letni młodnik sosnowy, ogień zniszczył poszycie lasu.

Wprawdzie ogień szybko opanowano, ale po kilkudziesięciu minutach zauważono, że 150 metrów dalej ponownie zapłonął młodnik sosnowy. Dyżurny piotrkowskiej policji otrzymał także zgłoszenie o pożarze lasu w Goleszach Parcela. Policjanci z funkcjonariuszami Straży Leśnej wiedzieli już, że doszło do podpalenia. Do akcji gaśniczej włączyli się również piotrkowscy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Przy użyciu drona leśnicy sprawdzili pobliski teren, aby zobaczyć, czy dojdzie do następnego podpalenia.

Około 300 metrów dalej zauważono kolejny dym oraz uciekającą postać. Po chwili mężczyzna był już w rękach policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu. 43-latek w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Usłyszał zarzuty spowodowania pożaru, a także znieważenia policjantów. Wobec podpalacza, na wniosek prokuratora, sąd zdecydował wtedy o 3-miesięcznym areszcie.

Leśnicy dodają:

Za pomoc w ujęciu podpalacza leśnicy dziękują świadkom zdarzenia, strażakom z KRSG OSP Lubiaszów, PSP Piotrków oraz policjantom z KP w Wolborzu za doprowadzenie podejrzanego przed oblicze Temidy.

(Zdjęcie ilustracyjne).