Udany występ lekkoatletów na Mistrzostwach Polski Juniorów, Gracjan Kozak z 2 medalami

Gracjan Kozak
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia

W dniach 11–13 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach uczestniczyła reprezentacja lekkoatletów z Bolesławca. Bolesłavia:

W konkurencjach rzutowych mieliśmy najwięcej reprezentantów i tu też zdobyliśmy najwyższe miejsca podczas Mistrzostw.

Gracjan Kozak, podopieczny trenera Tomasza Markowskiego, został wicemistrzem Polski, uzyskując 1,75-kg dyskiem wynik 54,55 m. Również drugie miejsce Gracjan zajął w pchnięciu kulą, kończąc rezultatem 18,30 m.

Maja Karasiewicz zajęła 9 miejsce, posyłając oszczep na odległość 38,46 m. Natomiast w rzucie dyskiem Grzegorz Czepiel był 11, uzyskując rezultat 42,13 m, a w rzucie młotem – 15 miejsce z wynikiem 44,93 m.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się skoczkini wzwyż Iza Kalenik, która wyrównując swój rekord życiowy 168 cm, zajęła czwarte miejsce w Polsce. W skoku wzwyż mężczyzn Dawid Bałut wynikiem 185 cm zajął 15 miejsce. Trenerem skoczków jest Paweł Wiśniewski.

W biegu na 400 m przez płotki Martyna Goss, zawodniczka Małgorzaty Markowskiej, z najlepszym wynikiem w sezonie – 64,42 s – zajęła bardzo dobre 5 miejsce.

MKS Bolesłavia:

Podsumowując start, nasi lekkoatleci z Mistrzostw Polski Juniorów wrócili z dwoma medalami i z dorobkiem 55 punktów w systemie sportu młodzieżowego, plasując się drużynowo na 17 miejscu w kraju.