Policja: w grudniu ponad 330 ujawnionych przypadków lekceważenia obostrzeń

Policjanci w czasie kontroli w sklepie
fot. KPP Bolesławiec Bolesławieccy policjanci w trakcie codziennej służby zwracają uwagę na przestrzeganie przez mieszkańców obostrzeń sanitarnych, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
istotne.pl 4 policja, koronawirus

Reklama

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu od początku trwania pandemii w ramach codziennej służby wykonują wiele czynności w celu ochrony życia i zdrowia.

Mundurowi każdego dnia odwiedzają osoby przebywające na kwarantannie domowej aby sprawdzić czy pozostają w izolacji. Dodatkowo w związku z obostrzeniami policjanci kontrolują obiekty handlowe, targowiska, parki, siłownie i wiele innych miejsc.

Pomimo rosnącej ilości przypadków zachorowań na COVID-19 nadal wiele osób nie stosuje się do podstawowych zasad, które mają wpływ na nasze zdrowie i życie. Każdego dnia bolesławieccy policjanci ujawniają osoby poruszające się w przestrzeni publicznej bez osłoniętych ust i nosa.  

Tylko w grudniu 2020 roku na terenie powiatu bolesławieckiego funkcjonariusze ujawnili ponad 330 przypadków zlekceważenia przepisów związanych z obostrzeniami sanitarnymi.

Policjanci kolejny raz apelują aby pozostać w domu. W tym ciężkim czasie każdy musi wykazać się dużą odpowiedzialną i zdyscyplinowaniem. Przecież wszyscy mamy wspólny cel, ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz troska o życie i zdrowie swoje oraz najbliższych.

Reklama