Jak działa bolesławiecki szpital w okresie świąt?

Jak działa bolesławiecki szpital w okresie świąt?
fot. Powiat Bolesławiecki Podczas świąt bolesławiecki szpital powiatowy pracuje w trybie dyżurowym. W nagłych zachorowaniach należy korzystać z Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.
istotne.pl 86 święta, szpital powiatowy

Reklama

Najlepiej zadzwonić do szpitala i zapytać, czy jest konieczność przyjazdu, można skorzystać z teleporady. Na wizytę należy wziąć ze sobą dowód tożsamości i dokumentację medyczną jeśli taka jest oraz mieć zapisane leki, które stosuje się na co dzień. W szpitalu bezwzględnie należy nosić maseczkę i dezynfekować ręce przed wejściem i po wyjściu.

– Szpital pracuje w trybie dyżurowym, nie oznacza to, że jest zamknięty – mówi Artur Nahorecki – Pracujemy 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu i mamy do dyspozycji wszystkie oddziały, które pełnią dyżury. W trakcie świąt działa nocna i świąteczna pomoc medyczna oraz SOR – dla osób w stanie zagrożenia życia, dodatkowo są konsultanci z oddziałów szpitalnych – informuje zastępca dyrektora szpitala.

Co z chorymi dziećmi? Dzieci przyjmie lekarz w ramach dyżuru nocnej i świątecznej opieki medycznej wstępnie. Wcześniej najlepiej zadzwonić, bo do szpitala wpuszcza się pojedyncze osoby. Lekarz zbada dziecko i zdecyduje, czy dziecko wymaga hospitalizacji, czy może być leczone w domu.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziel i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 8:00 dnia następnego.
Świadczenia te są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych), udzielane bez skierowania i nie są związane z przynależnością do lekarza, do którego jesteśmy zapisani.

Nocna i świąteczna opieka udziela pomocy doraźnej, tymczasowej, niezwłocznej w niezbędnym zakresie, ale nie zastępuje kompleksowej, całkowitej opieki i leczenia, jaką zapewnia lekarz rodzinny w godzinach pracy Przychodni Rodzinnej.

Kontakt:
Lekarz POZ 75 738 01 48
Pielęgniarka POZ 75 738 02 86

www: zozbol.eu

Reklama