Policja kontroluje lokale i kluby. Były przypadki łamania obostrzeń, grozi za to do 30 tys. zł kary

Policja kontroluje lokale i kluby. Były przypadki łamania obostrzeń, grozi za to do 30 tys. zł kary
fot. KWP Wrocław Mundurowi: – Pomimo intensywnych działań zarówno policjantów, jak też przedstawicieli innych służb i instytucji, nadal nie wszyscy respektują przepisy wprowadzone w celu skutecznej walki z epidemią koronawirusa.
istotne.pl 183 policja

Reklama

Nadkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu:

Wciąż zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Dlatego dolnośląscy policjanci stale prowadzą działania prewencyjno-kontrolne mające na celu kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i kontrolowanie przestrzegania wprowadzonych zasad sprawdzają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, lokale gastronomiczne i kluby, a także siłownie i inne miejsca, gdzie może dochodzić do naruszeń prawa.

Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Weekendowe kontrole przeprowadzone przez policjantów i przedstawicieli sanepidu doprowadziły do ujawnienia kolejnych nieodpowiedzialnych zachowań zarówno organizatorów spotkań w klubach, jak i ich uczestników. Nadkom. K. Rynkiewicz:

Funkcjonariusze z Wrocławia w ten weekend interweniowali wobec osób prowadzących lokale usługowe, które otworzyły swoje obiekty i zorganizowały w nich spotkania towarzyskie. Organizatorzy w różny sposób tłumaczyli policjantom fakt, że ich lokale są otwarte. Mając to na uwadze, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili dokumentację niezbędną do przekazania sprawy do sądu, który to ostatecznie podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. W takich przypadkach kierowane są też wnioski do służb sanitarnych o nałożenie kar administracyjnych na organizatorów imprez oraz ich uczestników za rażące naruszenie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Ich wysokość może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych.

Mundurowi interweniowali też w Głogowie. KWP:

Przypominamy, że zgodnie z wciąż obowiązującymi przepisami:

  • Działalność placówek kultury, w tym między innymi teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, jest zawieszona.
  • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a ich uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 metra odległości od innych osób.
  • Obowiązuje zakaz działalności takich miejsc jak kluby nocne, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia.
  • Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz na ich dowozie.
  • Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej.
  • Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

Co Wy na to?

Reklama