Wypadek: Auto wpadło do lodowatej Kwisy. Pasażer ciężko ranny

Wypadek: Auto wpadło do lodowatej Kwisy. Pasażer ciężko ranny
fot. KP PSP Bolesławiec W akcji brała udział Grupa Ratownictwa Technicznego SGRT Bolesławiec.
istotne.pl 183 policja, wypadek, straż pożarna

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 stycznia. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu:

O godz. 14:24 została zadysponowana Grupa Ratownictwa Technicznego SGRT Bolesławiec do wypadku na drodze DW357 w Nawojowie Łużyckim. W wyniku zdarzenia samochód osobowy z dwoma osobami wpadł do rzeki Kwisa, osoby opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych.

Bolesławieccy mundurowi:

Działanie Grupy polegało wyciągnięciu pojazdu z wody przy pomocy wciągarki na samochodzie SGRt Mega City.

W akcji brali udział strażacy z Lubania, Grupa Ratownictwa Technicznego z Bolesławca i Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jeleniej Góry.

Autem kierowała 32-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego. Wraz z nią podróżował 52-letni mężczyzna. Ten został ciężko ranny. Jak informuje serwis eluban.pl:

Z uwagi na panujące warunki drogowe auto najprawdopodobniej straciło przyczepność i wpadło do rzeki. Pomocy udzielił mężczyzna mieszkający w pobliżu, który usłyszał hałas i plusk auta, które wpadło do rzeki.

Asp. szt. Grzegorz Szewczyk z KPP w Lubaniu dla lubańskiego medium: – Kobieta wraz z przybyłym z pomocą mężczyzną wyciągnęli 52-latka z samochodu i przywrócili mu funkcje życiowe. 52-latek został przetransportowany do zgorzeleckiego szpitala.

Odszkodowania Biuro Ronin Bolesławiec - www.biuroronin.plOdszkodowania Biuro Ronin Bolesławiec - www.biuroronin.plfot. istotne.pl

Reklama