Zatruwali powietrze w Bolesławcu, zostali ukarani mandatami

Zatruwali powietrze w Bolesławcu, zostali ukarani mandatami
fot. SM Bolesławiec Mundurowi ze Straży Miejskiej w Bolesławcu interweniowali przy ulicach Wałowej i Modłowej.
istotne.pl 183 śmieci, sm bolesławiec

Reklama

W sylwestra dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o uciążliwym spalania przy ulicy Wałowej. SM:

Na miejsce skierowano patrol, który podczas przeprowadzonej kontroli spalania ujawnił w piecu worek foliowy po paliwie opałowym, który był przyczyną zadymienia i nieprzyjemnego zapachu przy wyżej wymienionej ulicy. W związku z tym sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym oraz zobowiązano do zaniechania podobnych zachowań w przyszłości.

Podobna interwencja strażników miejskich miała miejsce przy ulicy Modłowej. Zauważono tam duże zadymienia. Mundurowi:

Po zlokalizowaniu miejsca zadymienia ustalono, iż w metalowej beczce spalane są różnego rodzaju odpady papierowe. W związku z tym, iż na terenie miasta Bolesławiec obowiązuje całkowity zakaz spalania na wolnym powietrzu, mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Ponadto nakazano natychmiastowego ugaszenia ogniska, co niezwłocznie uczyniono.

Straż Miejska w Bolesławcu:

Ponownie przypominamy, iż zgodnie z ustawą o odpadach obowiązuje zakaz spalania odpadów w instalacjach grzewczych budynków. Zakaz spalania dotyczy również spalania na wolnym powietrzu. Prawidłowe postępowanie z odpadami pozwoli uniknąć sankcji, a co najważniejsze – przyczyni się do poprawy stanu powietrza w naszym mieście.

Funkcjonariusze dodają:

Kontrole spalania prowadzone są podczas służby patrolowej z inicjatywy strażników miejskich, jak również na zgłoszenia mieszkańców.

Reklama