46 pożarów, 55 zagrożeń, 5 fałszywych alarmów – strażacy podsumowują rok

46 pożarów, 55 zagrożeń, 5 fałszywych alarmów – strażacy podsumowują rok
fot. OSP Trzebień „Życzymy Państwu Nowego Roku 2021 przede wszystkim zdrowego, ale także bezpiecznego. Żebyśmy nie musieli spotykać się z Państwem tylko podczas naszych interwencji, a jedynie w samych miłych i radosnych okolicznościach” – napisali na swoim fanpejdżu mundurowi z Trzebienia.
istotne.pl 183 straż pożarna, trzebień

Reklama

OSP Trzebieńhttps://www.facebook.com/osptrzebien:

W minionym roku nasza jednostka interweniowała w działaniach ratowniczo-gaśniczych 106 razy (w tym 2 razy poza terenem powiatu bolesławieckiego):

 • 46 pożarów;
 • 55 miejscowych zagrożeń;
 • 5 alarmów fałszywych.

Ponadto jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach organizowanych zarówno przez Państwową Straż Pożarną, jak i własnych oraz w 8 wyjazdach gospodarczych.

Druhowie podkreślają:

W roku 2020 roku nasza jednostka, jako jedna z nielicznych w powiecie, nie odnotowała ani jednego braku wyjazdu do zdarzenia pomimo zadysponowania.

I dodają:

Średni czas wyjazdu naszych zastępów – 3 minuty, gdzie średni czas wyjazdów zastępów w gminie Bolesławiec to 4 minuty, a w powiecie bolesławieckim – 5 minut.

Do działań ratowniczo-gaśniczych nasze zastępy wyjeżdżały w sumie 120 razy:

 • 409 D 17 GBA 2,5/16 Mercedes Atego – 101 razy;
 • 409 D 18 SLRr Nissan Navara (w tym raz z łodzią ratowniczą 409 D Ł1) – 19 razy.

Znamy najaktywniejszych strażaków ochotników

Najczęściej w działaniach brali udział druhowie:

 1. Bartłomiej Jarus – 70 razy
 2. Jakub Nenkin – 65 razy
 3. Emilia Radwańska – 53 razy
 4. Henryk Witnik – 52 razy
 5. Jarosław Nenkin – 50 razy.

Co się udało?

Strażacy:

Dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymaliśmy z:

 • Gminy Bolesławiec, w tym również z Funduszy Sołeckich miejscowości: Bolesławice, Dąbrowa Bolesławiecka, Kraśnik Dolny, Kraśnik Górny, Krępnica, Kruszyn, Parkoszów, Stara Oleszna, Trzebień i Trzebień Mały;
 • dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu;
 • grantu w ramach XI Edycji Programu "Działaj Lokalnie" 2020, współorganizowanego przez Fundację „Wrzosowa Kraina” w Chocianowie oraz Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce,
 • dotacji Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie;
 • dotacji KSRG;
 • darowizn Nadleśnictw: Chocianów i Przemków;
 • wpłat z tytułu odpisu 1% podatku

udało nam się wykonać kilka zadań remontowych i modernizacyjnych naszej remizy i pojazdów ratowniczych, pozyskać wiele jednostek sprzętu ratowniczego i środków ochrony indywidualnej. Za to Wszystkim wymienionym Państwu i Państwa instytucjom serdecznie dziękujemy.

Co się nie udało?

Strażacy: – Niestety, przez panującą epidemię, która tak boleśnie również nas dotknęła, nie udało nam się zrealizować wielu naszych zamierzeń: szkoleń pożarniczych naszych druhen i druhów, zorganizować „V Otwartego Dnia Remizy”, udziału naszych młodszych koleżanek i kolegów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz w Zawodach Powiatowych MDP, zaplanowanych szkoleń dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych z zakresu pierwszej pomocy medycznej i wielu innych działań.

Mundurowi podsumowują:

Mamy wielką nadzieję, że ten dziwny i bardzo trudny dla nas wszystkich czas szybko minie i w końcu wrócimy do normalności.

Życzymy Państwu Nowego Roku 2021 przede wszystkim zdrowego, ale także bezpiecznego. Żebyśmy nie musieli spotykać się z Państwem tylko podczas naszych interwencji, a jedynie w samych miłych i radosnych okolicznościach.

Reklama