Seryjny złodziej wpadł po włamaniu do kościoła

Seryjny złodziej wpadł po włamaniu do kościoła
fot. KPP Lwówek Śląski 37-letniemu mężczyźnie grozić może od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności. Jego partnerka może trafić za kratki na pięć lat.
istotne.pl 183 policja

Reklama

Lwóweccy kryminalni zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który wraz ze swoją partnerką 4 stycznia po porannym nabożeństwie w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Lwówku Śląskim ukradł sprzęt elektroniczny służący do transmisji mszy w Internecie. Wartość skradzionego mienia to 2700 zł.

Sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim:

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek dwojga sprawców, których policjanci z Wydziału Kryminalnego szybko ustalili. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę oraz jego 27-letnią partnerkę.

I dodaje:

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na ustalenie dokonania przez mężczyznę szeregu innych kradzieży, m.in. kradzieży z włamaniem do piwnic oraz kradzieży sklepowych, za które odpowie przed sądem.

Teraz 37-latkowi grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności. Jego partnerka zaś może trafić za kratki na pięć lat.

Reklama