41-latek zwyzywał ratowników medycznych. Zapadł wyrok

41-latek zwyzywał ratowników medycznych. Zapadł wyrok
fot. Krzysztof Gwizdała Mężczyzna został skazany na rok ograniczenia wolności. Będzie musiał też zapłacić nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.
istotne.pl sąd, wyrok, zespół ratownictwa medycznego

Do zdarzenia doszło w grudniu ub.r. w Legnicy. 41-letni inżynier z Jawora znieważył dwóch ratowników medycznych. W maju br. prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, zarzucając mu dwa przestępstwa.

Latem przed Sądem Rejonowym w Legnicy zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał jaworzanina za winnego zarzucanych mu czynów. Mężczyzna został skazany na rok ograniczenia wolności, w czasie którego będzie musiał wykonywać 20 godzin prac społecznych miesięcznie. 41-latek ma też zapłacić m.in. nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

– Ratownicy medyczni podczas wykonywania swoich obowiązków – swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy – korzystają z ochrony takiej, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym – wyjaśnia prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Znieważenie miało miejsce podczas i w związku z wykonywaniem przez ratowników medycznych obowiązków służbowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.