Nie ma koronawirusa w placówce w Bożejowicach. Rok szkolny ruszył dziś

Nie ma koronawirusa w placówce w Bożejowicach. Rok szkolny ruszył dziś
fot. Andrzej Stefańczyk Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 nie było. Dzisiaj ruszyły normalne zajęcia.
istotne.pl gmina bolesławiec, koronawirus, zsp bożejowice

Rok szkolny 2020/2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach ruszył z jednodniowym opóźnieniem, czyli w środę 2 września. Uroczystego rozpoczęcia nie było w związku z podejrzeniem, że jeden z nauczycieli, który źle się poczuł po szkoleniu, może być zakażony koronawirusem.

– Przyjmując obowiązki dyrektora, przyjęłam na siebie odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci – stwierdza Alicja Krawczyk, nowa szefowa ZSP w Bożejowicach. – Decyzję o przesunięciu rozpoczęcia roku szkolnego podjęłam po konsultacji z organem prowadzącym i z kuratorium. Wcześniej rozmawiałam z przedstawicielem sanepidu.

Uczniowie placówki przyszli dziś normalnie na zajęcia. Zostali przywitani przez swoich wychowawców.

– Nie życzymy sobie więcej koronawirusa – dodaje A. Krawczyk.

Przypomnijmy. W poniedziałek 31 sierpnia informowaliśmy o odwołaniu rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach. Decyzja została podjęta ponieważ było podejrzenie, że jeden z pracowników szkoły może być zakażony koronawirusem.

Choć sanepid nie widział przeciwskazań do rozpoczęcia roku szkolnego zgodnie z planem, to jednak dyrekcja szkoły, w porozumieniu z Gminą Bolesławiec, wolała poczekać na wynik testu. Gdy ten okazał się negatywny, podjęto decyzję o rozpoczęciu zajęć z jednodniowym opóźnieniem, czyli 2 września.

We wtorek 1 września na stronie szkoły pojawiła się informacja o tym, że szkoła rozpoczyna prowadzenie zajęć od 2 września.

Oto pełna treść wczorajszego komunikatu:

Dnia 02 września 2020 roku rozpoczynamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach.

W tym dniu zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem lekcji. Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się i stosowanie do opublikowanych na stronie szkoły procedur bezpieczeństwa.

Drodzy Uczniowie i Drogie Przedszkolaki z ogromną radością czekamy na spotkanie z Wami.

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bożejowicach