A4 w okolicach Krzyżowej przejezdna, ale... wymaga naprawy

A4 w okolicach Krzyżowej przejezdna, ale... wymaga naprawy
fot. GDDKiA GDDKiA przywróciła przejezdność na odcinku autostrady pomiędzy autostrady A4. Ruch odbywa się oboma pasami.
istotne.pl a4, gddkia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu:

Przywróciliśmy przejezdność na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłem Krzyżowa a LSSE Obszar Krzywa. Ruch w kierunku Zgorzelca (granica państwa) odbywa się już oboma pasami z ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

Urzędnicy dodają:

Ruch bez ograniczeń przywrócimy w najbliższym czasie, po wymianie uszkodzonych płyt nawierzchni betonowej. Prace zostaną wykonane przy użyciu technologii betonu szybkosprawnego, aby do minimum ograniczyć czas ich trwania oraz związane z tym utrudnienia.

GDDKiA przeprowadziła natychmiastowe działania naprawcze uszkodzonej betonowej nawierzchni. Dotyczyły one odcinka poniemieckiej autostrady przebudowanej w latach 1994–1996. Urząd:

Analizujemy możliwości rozbudowy/budowy autostrady A4 na odcinku Wrocław-–Krzyżowa.

Przypomnijmy, w miniony piątek na jezdni autostrady A4 w kierunku granicy uszkodzeniu uległo kilka płyt betonowych. Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: – Stwierdzone zostało samoistne zdylatowanie płyt betonowych, co doprowadziło do odspojenia płyt nawierzchni. Na jezdni widoczne były wypiętrzenia płyt względem siebie. Niezwłocznie podjęto decyzję o doraźnej naprawie z wykorzystaniem szybkich metod naprawczych. W niedzielę udrożnione zostały oba pasy autostrady A4 w kierunku zachodnim. Wprowadzono czasowe ograniczenie prędkości przejazdu do 40 km/h.

GDDKiA dodaje:

W najbliższym czasie planowana jest wymiana uszkodzonych płyt nawierzchni betonowej przy użyciu technologii betonu szybkosprawnego. Ruch jezdnią w kierunku Wrocławia odbywa się cały czas bez utrudnień.