Zabił mężczyznę nożem kuchennym. Grozi mu nawet dożywocie

Nóż w dłoni
fot. istotne.pl 51-letniemu Bogusławowi F. grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, nóż, zabójstwo

Reklama

W ostatnim tygodniu lubańska prokuratura skierowała do sądu cztery wnioski o areszt tymczasowy wobec sprawców przestępstw przeciwko mieniu, a także przeciwko życiu i zdrowiu.

Pierwsza ze spraw dotyczyła kradzieży rozbójniczej dokonanej przez 39-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce 3 sierpnia na terenie sklepu w Lubaniu. Rafał R. po tym, jak ukradł z kasy 860 zł, zaatakował interweniującą pracownicę sklepu. Śledczy:

Kobieta w wyniku zdarzenia doznała obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów jej ciała na okres poniżej siedmiu dni.

Sprawca po ujęciu usłyszał zarzuty, a prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec R. tymczasowego aresztu. Podejrzany został aresztowany na dwa miesiące.

17 sierpnia Sąd Rejonowy w Lubaniu uwzględnił również wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 28-letniego Adama U. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze:

Mężczyzna ten jest podejrzany o to, że w warunkach recydywy dokonał nie mniej niż trzech kradzieży i sześciu kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej.

Początkowo wobec Adama U. stosowane były m.in. dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Środki te jednak okazały się niewystarczające i w związku z dokonaną przez niego – w sklepie Kaufland w Lubaniu – kradzieżą rozbójniczą prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt. Adam U. najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Dwa miesiące w areszcie spędzi natomiast 27-letni Damian L., który jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją konkubiną, a także o to, że po rozstaniu, zniszczywszy drzwi, wtargnął do zajmowanego przez nią mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. Prokuratura: – Mężczyzna ten następnie zaatakował słownie i fizycznie interweniujących funkcjonariuszy policji.

Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ostatnia ze spraw dotyczy 51-letniego Bogusława F. Ten podejrzany jest o to, że 16 sierpnia 2020 roku w Lubaniu dokonał zabójstwa Stanisława F. Śledczy:

Zadał pokrzywdzonemu uderzenie nożem kuchennym z ostrzem o długości 19 cm. W wyniku ciosu pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych skutkujących masywnym krwotokiem, a w konsekwencji zgonem.

19 sierpnia sąd w całości uwzględnił wniosek i tymczasowo aresztował Bogusława F. Temu grozić może nawet dożywocie.

Reklama