Policyjny pościg za przestępcą, który niedawno wyszedł z więzienia. Padł strzał

Policyjny pościg za przestępcą, który niedawno wyszedł z więzienia. Padł strzał
fot. KPP Lwówek Śląski Dwie osoby zostały zatrzymane: Tomasz J. i Magdalena S. Sprawą zajmuje się policja.
istotne.pl policja, pościg, narkotyki

Do zdarzenia doszło w środę 26 sierpnia. W komisariacie policji w Gryfowie Śląskim stawił się mężczyzna, który poinformował, że nieznany mu kierowca auta marki Ford Mondeo doprowadził do zdarzenia drogowego, w wyniku którego uszkodził mu pojazd, i odjechał z miejsca zdarzenia.

Na nagraniu z wideorejestratora mundurowi rozpoznali Tomasza J. oraz jego partnerkę Magdalenę S. (Jak poinformował serwis Lwówek na sygnale, ten pierwszy to przestępca z Gryfowa Śląskiego, który niedawno wyszedł z więzienia).

Po informacji od komendanta Straży Miejskiej w Lubomierzu policjanci namierzyli pojazd, którym podróżowali S. i J.
Mundurowi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali fordowi sygnał do zatrzymania się. KPP:

Mimo to pojazd kontynuował ucieczkę. W trakcie pościgu z pojazdu wyskoczył mężczyzna, za którym policjanci kontynuowali pościg pieszy. Celem uniknięcia odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na swoje życie i zdrowie został oddany strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Tomasz J. został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze dodają:

Ponadto jednocześnie kontynuowany był pościg za kobietą, która w dalszym ciągu uciekała pojazdem ford mondeo. Kierująca poruszała się bardzo agresywnie, jechała całą szerokością drogi i stwarzała realne zagrożenie dla postronnych użytkowników ruchu drogowego.

Mundurowi zatrzymali samochód S., używając pojazdu służbowego.

Uciekinierzy zostali zatrzymani. Jak się okazało, oboje byli pod wpływem środków odurzających. Co więcej, w aucie pary znaleziono szereg niebezpiecznych narzędzi, np. siekierę, a także elektronarzędzia, które mogą pochodzić z przestępstwa.

Sprawą zajmuje się lwówecka policja.