BKS wygrywa w Świętoszowie

istotne.pl twardy świętoszów, bks bolesławiec

W sobotnich derbach powiatu bolesławieckiego BKS pokonał w Świętoszowie tamtejszego Twardego 4:2 (1:0). Gole dla BKS zdobyli: Adrian Kulesza (2), Kamil SkibaMarek Majka. Dla wojskowych dwukrotnie trafiał Marcin Łojko.

Trwa dobra passa seniorów BKS. Po czterech kolejkach rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej zespół Sebastiana Tylutkiego zajmuje 4 miejsce w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach zespół BKS-u tylko raz schodził z murawy w roli pokonanych. Po porażce na inaugurację drużyna odniosła trzy pewne zwycięstwa i jest w ligowej czołówce.

W sobotnim spotkaniu w Świętoszowie BKS odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo. Pierwszego gola zdobył, w 15 minucie spotkania, Kamil Skiba. Po przerwie dwa razy na listę strzelców wpisał się, powracający po kontuzji, Adrian Kulesza (51 i 68 minuta). Swoje trafienie dołożył też Marek Majka (74 minuta). I gdy zanosiło się na wysokie zwycięstwo bolesławian, do głosu doszli goście. W końcówce meczu Dawida Kizymę dwukrotnie pokonał Marcin Łojko (85 i 90 minuta). Dzięki bramkom napastnika gospodarzy Twardy zmniejszył rozmiary porażki. Mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u 4:2.

Twardy Świętoszów: Małachowski – Słomiński (35' Sudół), Łojko, Hatłas, Gewerth (75' Bińczycki), Biniecki (82' Siorak), Piaśnik (60' Kanik), Moczała, Gasiak, Waliłko, Toczka (75' Wołek).

BKS Bolesławiec: Kizyma (żk) – Olesiński (żk), Dul, Kapusz, Kwoczka, Kuczyński, Skiba (46′ Kowalonek), Puzio (79′ Szaja), Zagórski (82′ Tabor), Majka (77′ Pochwała), Kulesza (żk), (71′ Medyński).

Następny mecz ligowy BKS rozegra przy Spółdzielczej z Łużycami Lubań (5 września, godz. 17:00), a już w środę (2 września, godz. 17:00) bolesławian czeka domowa konfrontacja z Leśnikiem Osiecznica w ramach 3 rundy okręgowego Pucharu Polski.

Natomiast Twardy Świętoszów, w najbliższym spotkaniu (5 września, o godzinie 17:00), zmierzy się na wyjeździe z Włókniarzem Mirsk.