Policja: Zaloguj się do aplikacji, nie będziemy musieli przyjeżdżać na kontrole

Policja: Zaloguj się do aplikacji, nie będziemy musieli przyjeżdżać na kontrole
fot. KPP Bolesławiec Bolesławieccy policjanci przypominają o możliwości korzystania z aplikacji przeznaczonej dla osób przebywających w izolacji. KPP: – Jeśli osoba będąca na kwarantannie będzie realizowała zadania wynikające z konieczności potwierdzenia lokalizacji, to mundurowi nie będą musieli przyjeżdżać pod jej dom.
istotne.pl policja

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

Na terenie powiatu bolesławieckiego z dnia na dzień przybywa osób objętych izolacją. Policjanci z bolesławieckiej komendy oraz komisariatów w Nowogrodźcu i Kruszynie, jeżdżąc z adresu na adres, sprawdzają, czy osoby skierowane na kwarantannę domową wywiązują się z nałożonych na nie obowiązków.

Mundurowi dodają:

Codziennych wizyt mundurowych można uniknąć, logując się w specjalnej aplikacji KWARANTANNA DOMOWA, która dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Oraz podkreślają:

Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.