Dzień Dobry TVN pokazał nasz szpital jako przykład radzenia sobie w czasie epidemii

Ekipa telewizyjna
fot. Andrzej Stefańczyk Dyrektor Kamil Barczyk i bolesławiecki szpital byli bohaterami niedzielnego wydania programu telewizji TVN.
istotne.pl 1 szpital, kamil barczyk, koronawirus

Reklama

Służba zdrowia na granicy wydolności – to był temat dzisiejszego wydania programu Dzień Dobry TVN. Dziennikarze rozmawiali o dramatycznej sytuacji m.in. w Małopolsce. 

Wirusolog, prof. Włodzimierz Gut zwracał uwagę na to, z jak niebezpieczną pracą mierzą się lekarze, pielęgniarki, pracownicy szpitali.

Jako przykład radzenia sobie w czasie epidemii pokazany został bolesławiecki szpital. Dyrektor naszej placówki już w czerwcu podjął decyzję o budowie w pełni modułowego szpitala. I chociaż dla niektórych był to pomysł absurdalny, w połowie września ciężarówki rozpoczęły transport 28 modułów użytkowanych wcześniej w Niemczech.

Cały program możecie obejrzeć pod adresem: https://dziendobry.tvn.pl/a/sluzba-zdrowia-na-granicy-wydolnosci-ostatnie-dni-to-nadludzki-wysilek

Jednym z realizatorów materiału o bolesławieckim szpitalu był Andrzej Stefańczyk, reporter TVN24 i Muzycznego Radia w naszym regionie.

Reklama