Święto Ceramiki: uwaga, zmiana organizacji ruchu! Będą kontrole policji

Święto Ceramiki: uwaga, zmiana organizacji ruchu! Będą kontrole policji
fot. MZ Policja apeluje o zachowanie wszelkiej ostrożności i bezpieczeństwa podczas imprez.
istotne.pl policja, święto ceramiki

Już w środę 19 sierpnia w Bolesławcu rozpoczyna się 26 Bolesławieckie Święto Ceramiki. Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, które potrwają do poniedziałku 24.08.2020 r. do godz. 22:00. Bolesławieccy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów i przybyłych gości podczas tegorocznego święta.

Będą zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły poniżej.

Święto Ceramiki, zmiana organizacji ruchu. MAPAŚwięto Ceramiki, zmiana organizacji ruchu. MAPAfot. KPP Bolesławiec

Policja:

Apelujemy o zachowanie wszelkiej ostrożności i bezpieczeństwa podczas imprez.

Będą kontrole policji

Funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. Nad bezpieczeństwem w ruchu pieszym, kołowym oraz nad ładem i porządkiem publicznym będą czuwać policjanci zarówno z wydziału prewencji, z drogówki, jak i służb kryminalnych.

Mundurowi będą sprawdzać przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Funkcjonariusze:

W tych dniach nie należy poruszać się po mieście „na pamięć”, szczególną uwagę zwracać trzeba na znaki drogowe (zakazu zatrzymania się, miejsca wyłączone z ruchu itp.).

I dodają:

Nie zapominajmy, aby dobrze zabezpieczyć swoje mienie – przed wyjściem sprawdźmy zamknięcie domu, mieszkania. Zaleca się, aby torebki, plecaki itp. były zamknięte i najlepiej obrócone do ciała. Podkreślenia wymaga również właściwa opieka nad dziećmi – pilnujmy swoich pociech, nie spuszczajmy ich nawet na chwilę z oczu.