Uczniowie szkół średnich za darmo nadrabiają zaległości po zdalnym nauczaniu

Uczniowie szkół średnich za darmo nadrabiają zaległości po zdalnym nauczaniu
fot. Stefańczyk Studio Nauczyciele w ramach wolontariatu pomagają uczniom, którzy czują, że niewiele się nauczyli w czasie edukacji zdalnej, i którzy chcą się np. lepiej przygotować do matury.
istotne.pl 183 edukacja

Od dwóch tygodni nauczyciele przygotowują uczniów bolesławieckich szkół średnich do powrotu do nauczania stacjonarnego. Jak tłumaczy Katarzyna Zięba, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu, a także nauczycielka matematyki, cel jest jeden – pomóc młodzieży, która tego potrzebuje, która chce w ten sposób nadrobić zaległości. I dodaje: – Zapotrzebowanie jest dosyć duże.

Zajęcia nie dość, że są dobrowolne, to jeszcze bezpłatne. Mają się odbywać do końca grudnia, także w wakacje. Nauczyciele prowadzą je w ramach wolontariatu.

Uczniowie chętnie uczestniczą w korepetycjach, bo zdają sobie sprawę, że w czasie nauczania zdalnego nie wszystko dobrze zrozumieli. Jak podkreślają młodzi ludzie, trudno jest dobrze zrozumieć materiał i nauczyciela, gdy widzi się tylko ekran komputera czy laptopa. Poza tym dzięki darmowym zajęciom można zaoszczędzić na korepetycjach i lepiej przygotować np. do matury.