Uwaga, tej nocy zmiana czasu. Co z pociągami?

Uwaga, tej nocy zmiana czasu. Co z pociągami?
fot. freeimages.com (Shark15) Wskazówki zegarków przestawimy z godziny 3:00 na 2:00.
istotne.pl pkp

W nocy z 24 na 25 października w Polsce nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny 3:00 na 2:00. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.:

Jesteśmy przygotowani do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów podczas zmiany czasu. Na zmianę czasu opracowany jest specjalny rozkład jazdy. W związku z cofnięciem wskazówek zegara z godziny 3:00 na 2:00 w nocy z 24 na 25 października, pociągi kursujące około godz. 3:00 zatrzymają się na ok. 60 minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę. Godziny przyjazdu do docelowych miejscowości nie zmienią się.

Spółka dodaje:

Postój obejmie tylko pociągi jadące w momencie zmiany czasu. Składy wyjeżdżające według nowego czasu w niedzielę 25 października, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Informacji o kursowaniu pociągów udzielają przewoźnicy kolejowi. Szczegółów można się dowiedzieć np. za pośrednictwem stron internetowych przewoźników, ich profilów na Facebooku, infolinii oraz u konduktorów. Aktualny rozkład jazdy można także sprawdzić na https://portalpasazera.pl/.

Przesunięcie czasu w ostatni weekend października odbywa się co roku w blisko 70 krajach na całym świecie.