Szpital powiatowy: Rozwijamy bolesławiecką pediatrię

Szpital powiatowy: Rozwijamy bolesławiecką pediatrię
fot. ZOZ Bolesławiec ZOZ: – Realizowany w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu program badań profilaktycznych dedykowanych dzieciom rozwija się doskonale. Działa od kwietnia 2021 roku.
istotne.pl 183 szpital powiatowy

Na Oddział Pediatryczny trafiają pacjenci, którzy nie ukończyli 18 roku życia, kiedy rodzice mają obawy i wątpliwości odnośnie stanu zdrowia swoich pociech. ZOZ:

Wystarczy zarejestrować się telefonicznie i na dzień bądź kilka dni oddać dziecko w ręce pediatrów. Pacjenci poddawani są kompleksowym badaniom. Skierowania nie są wymagane. Pobyt i wszystkie badania, w tym konsultacje ze specjalistami, są bezpłatne.

Wielu rodziców wciąż nie wie, albo wręcz nie dowierza, że mogą – tak po prostu – zgłosić się z dzieckiem do szpitala, jeśli obawiają się o jego stan zdrowia. Szpital:

Dlatego ponawiamy publikację informacji i serdecznie zapraszamy. Rejestracja przed przyjęciem na Oddział Pediatryczny możliwa jest w dni powszednie, od godz.12:00 do 14:00, pod numerem telefonu: 571 223 476.

Kamil Barczyk – Dyrektor ZOZ w Bolesławcu:

Mamy bardzo ambitny plan rozwoju bolesławieckiej pediatrii. Niestety, w Polsce jest deficyt lekarzy pediatrów, neonatologów, lekarzy innych specjalizacji, którzy podejmują się diagnozowania dzieci. Specjalistyczne ośrodki znajdują się na ogół w dużych miastach. To znacząco ogranicza dzieciom dostęp do właściwej opieki medycznej. Chcemy, aby dzieci trafiały na oddział wcześnie, zanim stan ich zdrowia pogorszy się na tyle, że będą wymagały przyjęcia w trybie ostro dyżurowym. Najważniejsze to szybka diagnoza i szybkie konsultacje specjalistyczne. To się już dzieje w naszym szpitalu. Leczenie małego pacjenta jest kompleksowe. Prowadzimy mi.n. diagnostykę kardiologiczną, gastroenterologiczną, pulmonologiczną, alergologiczną, profilaktykę cukrzycy. Mamy wsparcie psychologów, dietetyków.

I dodaje:

Zależy mi, aby dzieci i rodzice mieli dostęp do otwartego oddziału, który dysponuje sprzętem i ma lekarzy specjalistów, którzy szybko postawią właściwą diagnozę, a jeśli jest to konieczne, skierują do renomowanych ośrodków.

Dzieci diagnozowane są na Oddziale Pediatrycznym w Bolesławcu. Jeśli jest taka potrzeba, kierowane są do ośrodków referencyjnych na dalszą, pogłębioną terapię. ZOZ ściśle współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.