Niezwykła lekcja w bolesławieckiej „Budowlance”

Niezwykła lekcja w bolesławieckiej „Budowlance”
fot. ZSB Bolesławiec Dbając o rozwój językowy i możliwość zdobywania nowych doświadczeń, szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Pearson and BBC Live Classes – zajęcia na żywo.
istotne.pl 183 zsb bolesławiec

Reklama

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu:

Jest to unikatowy projekt skierowany do uczniów, nauczycieli i szkół na całym świecie, tworzących globalną społeczność ludzi uczących się języka angielskiego. Poprzez udział w tym projekcie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe, komunikując się ze swoimi rówieśnikami w kontekście międzynarodowym poprzez aplikację Zoom. Mieli oni okazję uczestniczyć w lekcji z native speakerem, wspólnie z rówieśnikami z Węgier, Turcji, Słowenii, Rosji, Kolumbii, Australii, Brazylii i innych miast również z Polski.

W lekcji jednocześnie bierze udział kilka grup nastolatków z różnych krajów i wspólnie wykonują oni zadania i dyskutują na ważne tematy dnia codziennego. Lekcje te są prowadzone online przez doświadczonych brytyjskich nauczycieli, co jest dodatkowym atutem tego przedsięwzięcia.

Temat lekcji był niezwykle ciekawy, dostosowany do wieku i poziomu znajomości języka angielskiego. Dla młodzieży, obok samego udziału w lekcji, była to również informacja, że język angielski to nie tylko przedmiot szkolny, ale także podstawowe narzędzie komunikacji na całym świecie.

ZSB:

Naszą lekcję poprowadził trener Dan Shepherd. Koordynatorami zajęć byli: Magdalena Stadnik i Piotr Korczowski.

Reklama