Drugoklasiści wiedzą, jak dbać o nasze lasy

Dzieci przy drzewie
fot. UM Bolesławiec Powrót do nauki stacjonarnej dla klas I–III umożliwił realizację corocznego działania Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu, jakim są warsztaty edukacji leśnej „Las bliżej nas”.
istotne.pl 183 las, centrum wiedzy

Reklama

Zajęcia organizowane są we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec w szkółce leśnej w Osieczowie. Zgłosiły się do nich wszystkie klasy drugie – łącznie 18 oddziałów ze wszystkich szkół podstawowych. W działaniu bierze więc udział około 400 bolesławieckich drugoklasistów. Dla wielu z nich to pierwsza szkolna wycieczka, ponieważ edukację rozpoczęli w „covidowym” roku szkolnym 2019/2020.

Podczas zajęć dzieci poznają las i jego mieszkańców, uczą się, jak go szanować i o niego dbać, poznają pracę w szkółce leśnej. Sprawdzianem zdobytej wiedzy będzie konkurs, w którym wezmą udział przedstawiciele wszystkich klas uczestniczących w warsztatach. Zostanie on przeprowadzony 10 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy.

Organizatorzy:

Już teraz życzymy powodzenia w leśnych zmaganiach, a uczestnikom wyjazdów, które mają się jeszcze odbyć, życzymy przede wszystkim piękniej pogody, bo ta w tym roku jest wyjątkowo kapryśna.

Reklama