materiał promocyjny

Jak długo idą paczki do Polski z UK?

Londyn
fot. euro-paka.pl Anglia to jeden z krajów, z których najczęściej wysyła się paczki do Polski. Z tej opcji korzystają zarówno osoby prywatne, korespondujących z rodziną w ojczyźnie, jak i firmy zajmujące się działalnością polegającą na eksportowaniu towarów.
istotne.pl 1 kurier, wielka brytania, miasto jelenia góra

Reklama

Jak długo idą paczki do Polski z Wielkiej Brytanii i co zmieni się w tej kwestii w najbliższym czasie? Sprawdź!

Termin doręczenia paczki z Anglii do Polski

Obecnie usługi firm kurierskich pozwalają na dostarczenie paczki do adresata tak samo szybko, jak w przypadku przesyłek krajowych. Z czego to wynika? Do 1 stycznia 2021 Anglia ma czas na wypracowanie porozumienia z Unią Europejską, dlatego pod względem biznesowym w dalszym ciągu jest traktowana jak kraj członkowski. W przypadku przesyłek transportowanych wewnątrz UE formalności niezbędne do dopełnienia spadają do minimum, co znacznie skraca termin dostarczenia do adresata.

Przesyłki z Anglii do Polski od stycznia 2021

Jak długo zajmie dostawa paczki do Polski w styczniu 2021 roku? Wówczas wszystko będzie zależeć od szczegółów wypracowanego porozumienia oraz przepustowości granic. W przypadku nieskutecznych negocjacji konieczne okaże się realizowanie kontroli celnych, które mogą wydłużyć termin dostarczenia paczki z Anglii nawet do kilku tygodni. W celu uniknięcia problemów związanych z formalnościami dotyczącymi przesyłek kurierskich z UK do Polski warto skorzystać z usług operatorów logistycznych, takich jak Euro-Paka – https://www.euro-paka.pl/. Tego typu firmy często uzyskują również korzystniejsze oferty cenowe, dzięki którym zmiany w roku 2021 przestaną być tak dotkliwe.

Jak długo idą paczki z UK do Polski?

Na ogół przesyłki z Anglii do Polski docierają pod wskazany adres w ciągu 2-5 dni roboczych. Czas ten może zmieniać się w zależności od sezonu, jednak zwykle nie przekracza on tygodnia. W przypadku niewypracowania porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską termin dostarczania przesyłek może się nieco wydłużyć, dlatego warto skorzystać z opcji taniej wysyłki jeszcze w tym roku.

Co zrobić, by paczka z Anglii do Polski dotarła szybciej?

Wiele firm kurierskich obsługujących paczki do Polski umożliwia wybranie przesyłki priorytetowej, która dociera do celu nieco szybciej niż jej ekonomiczne odpowiedniki. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z wyższymi kosztami, dlatego jest wybierane jedynie w szczególnych sytuacjach. Paczki do Polski w priorytetowej wersji niekiedy są dostarczane pod wskazany adres nawet następnego dnia, co stanowi bardzo wygodną opcję w przypadku pilnych spraw.

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

Koszt wysyłki paczki z Anglii do Polski zależy głównie od jej typu i gabarytów. Przesyłki priorytetowe docierają do adresata znacznie szybciej, ale jednocześnie są dużo bardziej kosztowne. W przypadku przesyłek z Anglii do Polski cena ekonomicznej usługi wynosi zazwyczaj około 10 funtów, czyli mniej więcej 50 zł. Najkorzystniejsze oferty dotyczące wysyłki takich paczek należą do platform logistycznych, które współpracują nawet z kilkoma przewoźnikami świadczących usługi na trasie Anglia – Polska.

Jak zamówić kuriera z Anglii do Polski?

Obecnie zamówienie kuriera z Anglii do Polski jest niezwykle proste. Wystarczy skorzystać z wybranej platformy logistycznej lub osobiście udać się do punktu przewoźnika. Pierwsza opcja jest jednak nieco wygodniejsza i tańsza, co wynika z licznych rabatów udzielanych przez operatorów. Jednocześnie zwalnia ona nadawcę z konieczności udawania się do siedziby wybranego kuriera, co dla osób pracujących na pełen etat niekiedy bywa przeszkodą nie do przejścia.

Reklama