SZOK! 9 pijanych kierowców wpadło w ręce policji w czasie weekendu

SZOK! 9 pijanych kierowców wpadło w ręce policji w czasie weekendu
fot. KPP Bolesławiec Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej można trafić za kratki nawet na pięć lat.
istotne.pl alkohol, policja

W dniach 2–4 października policjanci zatrzymali 9 pijanych kierowców

Piątek 2 października

KPP:

Na terenie gminy Gromadka policjanci zatrzymali 19-latka z powiatu bolesławieckiego, który kierował samochodem, mając blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, oraz 33-latka z powiatu lubańskiego, który wjechał do rowu. Badanie wykazało 1,8 promila.

W tym samym dniu w Bolesławcu zatrzymany został 57-latek, który usiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, i 26-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sobota 3 października

Mundurowi:

W sobotę dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego busem, 32-letni mieszkaniec Bolesławca miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany przez sąd, ponieważ ma do odbycia karę pozbawienia wolności.

Na terenie gminy Nowogrodziec drogówka dokonała zatrzymania 19-latka, który mając 2 promile, stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie. W tej samej miejscowości kilka godzin później mundurowi zatrzymali 46-letniego kierowcę mającego 1,5 promila.

Natomiast w Bolesławcu 40-latek kierował samochodem osobowym pomimo wcześniej spożytego alkoholu, wynik badania to 0,9 promila.

Niedziela 4 października

Policja:

Nad ranem w niedzielę 33-latek, mając 2 promile, zjechał z drogi i uderzył w drzewo, na szczęście jechał sam.

Na terenie gminy Warta Bolesławiecka nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. 45-latek zignorował sygnały dawane przez mundurowych. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze z Kruszyna zatrzymali 58-latka, który kierował pojazdem, mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej można trafić za kratki nawet na pięć lat.