materiał promocyjny

Kolejne autobusy w bolesławieckim PKS-ie

Autobus PKS Bolesławiec
fot. Powiat Bolesławiecki Od 1 października sześć autobusów zasiliło tabor Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu. Ich wartość to ponad 1,3 mln zł.
istotne.pl 183 tomasz gabrysiak, pks bolesławiec, łukasz jaźwiec, powiat bolesławiecki

Reklama

– Wycofujemy stare autobusy z PKS-u. Chcielibyśmy, aby wszystkie autobusy w spółce były nowe albo prawie nowe – mówił Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.

Sześć używanych samochodów marki Mercedes o przebiegu ok. 400 tys. km od 1 października już jeździ po drogach Powiatu Bolesławieckiego. Docelowo autokary mogą przejechać ponad 2 mln km. Autobusy są w bardzo dobrym stanie i w pełni wyposażone.

– Są to autobusy, które nabyliśmy w formie leasingu operacyjnego, w związku z czym będziemy spłacali je w ratach przez najbliższe 5 lat. Pieniądze na spłatę leasingu będą pochodziły ze środków, które wygeneruje spółka – mówił Łukasz Jaźwiec, Prezes PKS Bolesławiec.

Autobusy mają poprawić komfort jazdy osobom korzystającym z usług PKS-u, a także zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.

– Chcemy, aby nasza spółka powiatowa była postrzegana jako dobry i wiarygodny przewoźnik, który świadczy wysokiej klasy usługi w tym zakresie – mówił Starosta.

Reklama