Mieszkaniec gminy Bolesławiec świętował swoje setne urodziny

Mieszkaniec gminy Bolesławiec świętował swoje setne urodziny
fot. Gmina Bolesławiec Wiktor Danielewicz obchodzi w tym roku setne urodziny. Z tej okazji wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski przygotował dla jubilata drobny upominek oraz specjalny list gratulacyjny.
istotne.pl 183 jubileusz, gmina bolesławiec

Gmina Bolesławiec:

Pan Wiktor Danielewicz urodził się 5 października 1920 r. na Kresach Wschodnich w miejscowości Redutka. Do Polski przyjechał po II wojnie światowej jako repatriant, osiedlając się na terenie Gminy Bolesławiec – najpierw w Żeliszowie, a potem w Suszkach, gdzie mieszka do dzisiaj.

Jubilat znany jest nie tylko władzom Gminy, ale także Mieszkańcom, ponieważ przez wiele lat działał aktywnie w środowisku lokalnym – w latach 80. ubiegłego wieku jako radny Gminnej Rady Narodowej oraz przez 10 lat jako sołtys wsi Suszki.

W. Danielewicz w tym roku obchodził setne urodziny. Z tej okazji włodarz Gminy Andrzej Dutkowski przygotował dlań drobny upominek. (List gratulacyjny oraz prezent w imieniu jubilata odebrała córka). Listy gratulacyjne wystosowali też premier Mateusz Morawiecki i wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Jubilatowi życzymy dużo zdrowia.