Młodzicy UKS Orientpark.pl Iwiny najlepsi w makroregionie

Orientpark.pl Iwiny
istotne.pl 183 bieg na orientację

Trener Dariusz Pachnik:

Nasz makroregion obejmuje województwa: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie. W tym ostatnim, w Zdzieszowicach, walczyli zawodnicy UKS Orientpark.pl Iwiny. Na starcie stanęło ponad 130 młodych „orientalistów” (80 zawodniczek i 52 zawodników).

Zawody zaczęły się w sobotę od biegu sprinterskiego. W tej konkurencji połowę wszystkich medali zgarnęli nasi. Pierwsze miejsce wśród chłopców zdobył Jędrzej Pachnik, a tuż za nim uplasował się Gracjan Dwojak, najmłodszy z Pachników, Antek – 10 miejsce.

Wśród dziewcząt srebro wywalczyła Maja Nikołajuk. Zaledwie 6 sekund do medalu zabrakło Julce Halewicz (5 miejsce), 14 m. – Sonia Szeliga, 19 m. – Oliwia Hetnar, 24 m. – Martyna Nikołajuk, 28 m. – Oliwia Roman.

D. Pachnik:

Po południu rozegrano sztafety. Niestety ogromny bałagan organizacyjny rzutował na ostateczne wyniki. W tym chaosie dwie nasze sztafety nie zostały sklasyfikowane i jedynie pierwsza sztafeta dziewcząt stanęła na najniższym stopniu podium (Julia Halewicz, Sonia Szeliga i Maja Nikołajuk).

Jak nasi biegacze wypadli w niedzielę?

Trener:

W niedzielę, przy zdecydowanie lepszej pogodzie, odbył się bieg na dystansie klasycznym. Chłopcy pokazali ponownie swoją klasę i ustrzelili dublet medalowy. Złoto – Jędrek, srebro – Gracjan. Antek podciągnął się o dwa miejsca w stosunku do sprintu i uplasował się na 8 pozycji. Dziewczęta bez medalu, ale Maja znów w czołówce – 5 miejsce, Oliwia Roman – 18, Julia Halewicz – 20, Sonia Szeliga – 22, Martyna Nikołajuk – 25 i Oliwia Hetnar – 39.

Łącznie zawodnicy Orientparku zdobyli sześć medali, co stanowi 1/3 całej puli medalowej!!!