A4: wymieniają uszkodzone płyty koło Krzyżowej. Utrudnienia!

A4: wymieniają uszkodzone płyty koło Krzyżowej. Utrudnienia!
fot. GDDKiA Zakończenie prac planowane jest do połowy października br.
istotne.pl a4, gddkia

Pod koniec sierpnia na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłem Krzyżowa a Krzywą (k. Zgorzelec) uszkodzeniu uległo kilka płyt betonowych, które niezwłocznie naprawiono.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad:

Stwierdzone zostało samoistne zdylatowanie płyt betonowych, co doprowadziło do odspojenia płyt nawierzchni. Na jezdni widoczne były wypiętrzenia płyt względem siebie.

Drogowcy dodają:

Od chwili wystąpienia awarii trwały analizy metod szybkiej naprawy nawierzchni, ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji utrudnień w ruchu na czas remontu i ograniczeń wynikających z geometrii autostrady w lokalizacji zdarzenia, tj. przede wszystkim brakiem pasa awaryjnego oraz przejazdów awaryjnych (przewiązek).

We wrześniu zarządca podpisał umowę z firmą z Opola. Zadaniem spółki jest opracowanie dokumentacji remontu, wdrożenie i utrzymanie czasowej organizacji ruchu, wykonanie nowych płyt betonowych oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

GDDKiA:

W trakcie prowadzenia robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości jazdy do 60 km/h. Roboty będą prowadzone pod ruchem i przy połówkowym zamknięciu jezdni.

Zakończenie prac planowane jest do połowy października br. Drogowcy: – Termin jednak uzależniony jest od warunków atmosferycznych.

I dodają:

Apelujemy do kierowców ostrożność.