Uwaga, złodzieje samochodów grasują w okolicy

Uwaga, złodzieje samochodów grasują w okolicy
fot. freeimages.com (Dimitris Ouzounis) Za kradzież grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem można trafić za kratki nawet na dziesięć lat.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

O sprawie powiadomił serwis Lwówek na sygnale:

W ostatnich kilku dniach na terenach powiatu lwóweckiego, lubańskiego, zgorzeleckiego, złotoryjskiego, bolesławieckiego i jeleniogórskiego bardzo mocno uaktywnili się złodzieje SAMOCHODÓW.

Jak informują nas czytelnicy, ostatniej, tylko jednej nocy w Zawidowie ukradziono 6 aut, wcześniej skradziono 2 auta w Gryfowie, kilka w Jeleniej Górze i innych miejscowościach.

Serwis dodaje:

Z uwagi na to wzmocniono siły policyjne, szczególnie kryminalne, „po cywilnemu”. Jednak apelujemy do Wszystkich, aby zabezpieczyć – jak tylko można – pojazdy, bacznie obserwować pozostawione pojazdy i okolice; a w przypadku pojawienia się podejrzanych osób prosimy o natychmiastowe dzwonienie na telefon alarmowy 112.

Tylko wspólnymi siłami możemy ograniczyć ten [...] proceder. Tym bardziej że nie ma reguły, jeśli chodzi o skradzione auta, skradziono auta rożnych marek warte ponad 100 tyś., ale i auta za 4 tys.

Od siebie dodamy, że za kradzież grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Zaś za kradzież z włamaniem można trafić za kratki nawet na dziesięć lat.