Miasto Bolesławiec docenione za walkę z grypą

Miasto Bolesławiec docenione za walkę z grypą
fot. UM Bolesławiec Bolesławiec znalazł się w gronie laureatów akcji „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. Zaszczytne wyróżnienie dla Bolesławca odebrał radny Andrzej Żuk.
istotne.pl 183 zdrowie, nagroda, sesja rm, andrzej żuk

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy wyróżnił samorządy, które w największym stopniu angażowały się w realizację projektów zdrowotnych w zakresie profilaktyki grypy. W tym roku przyznano 17 tytułów Samorządowego Lidera. Jednostki terytorialne zostały nagrodzone w dwóch kategoriach:

  • Nowy Lider – dla jednostek samorządu terytorialnego, które wysłały zgłoszenie do konkursu po raz pierwszy oraz realizowały w 2019 roku program w zakresie profilaktyki grypy
  • Lider w Innowacjach – dla jednostek realizujących program zdrowotny dla innej grupy niż osoby starsze.

Bolesławiec znalazł się w gronie laureatów akcji „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. Zaszczytne wyróżnienie dla Bolesławca „Nowy Lider w zakresie profilaktyki grypy” odebrał Andrzej Żuk, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec.

W tym roku w ramach programu polityki zdrowotnej realizowany jest „Program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Miejskiej Bolesławiec w wieku 65 lat i więcej”. Realizatora programu wybrano w drodze konkursu. Została nim przychodnia „Lekarz Domowy” Pieszko Spółka Jawna.

Szczepienia przeciwko grypie wykonywane będą po podpisaniu umowy z realizatorem programu w przychodni przy ul. Dolne Młyny 21a w Bolesławcu.