Biegacze z Iwin z medalami Klubowych Mistrzostw Polski

Biegacze
fot. Dariusz Pachnik Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Orientpark.pl Iwiny awansowali do II ligi.
istotne.pl 183 iwiny, bieg na orientację

Reklama

Trener Dariusz Pachnik:

Wiosną z powodu panującej pandemii odwołano wszystkie zawody. Z tej przyczyny jesienią rozgrywa się wszystkie zaplanowane i przeniesione z pierwszej połowy roku. Efektem jest kumulacja najważniejszych imprez, w tym tych o charakterze mistrzowskim.

Tydzień temu informowaliśmy Państwa o sukcesie Stanisława Pachnika, który zdobył dwa tytuły Mistrza Polski. Tym razem w miniony weekend na Dolnym Śląsku rozgrywano Klubowe Mistrzostwa Polski. W tej imprezie wzięła udział ekipa UKS Orientpark.pl Iwiny.

Trzydniowe zmagania otworzył w piątek bieg sprinterski na Zamku Książ. Bieg nie należał do udanych dla klubu z Iwin. Najlepiej wypadli Jędrzej i Stanisław Pachnikowie, którzy uplasowali się na czwartych miejscach w swoich kategoriach. Piąte miejsce Kornelia Kulka (K10), ósma Martyna Nikołajuk (K12), jedenasta Maja Nikołajuk (K14), a trzynasta Oliwia Hetnar (K12); pozostali na niższych pozycjach.

W sobotę odbył się bieg na dystansie klasycznym, rozegrany w Bystrzycy Górnej koło Świdnicy. D. Pachnik:

Tego dnia cieszyliśmy się już z dwóch srebrnych medali. Stasiu Pachnik w kategorii juniora uplasował się tuż za Stanisławem Kurzypem (WKS Śląsk Wrocław), a w kategorii juniora młodszego brat Jędrek, który jest jeszcze młodzikiem, ustąpił jedynie Stanisławowi Wołkowi (UNTS Warszawa).

W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Kornelia Kulka – piąte miejsce, Antek Pachnik – siódme i Martyna Nikołajuk – ósme.

Niedziela to bieg sztafetowy w malowniczych okolicach Zamku Grodno, w Zagórzu Śląskim. Trener biegaczy z Iwin:

Trudny górzysty teren był chyba naszym sprzymierzeńcem. Brązowe medale zdobyły sztafety M14 i niespodziewanie M12. O ile po zespole młodzików – w składzie: Gracjan Dwojak, Jędrek Pachnik i Maja Nikołajuk – spodziewaliśmy się walki o medal, to sztafeta składająca się dwóch jedenastolatek Oliwii Hetnar i Martyny Nikołajuk oraz dziesięcioletniego Antka Pachnika sprawiła dużą niespodziankę.

Pulę medalową uzupełnił Stanisław Pachnik, który mimo wyprowadzenia sztafety na pierwsze miejsce po drugiej zmianie musiał się zadowolić srebrnym medalem, ponieważ na ostatniej zmianie doszło do zmiany prowadzenia na korzyść Śląska Wrocław.

Nasze młodziczki z składzie: Oliwia Roman, Sonia Szeliga i Julia Halewicz ukończyły bieg na ósmym miejscu. Ostatecznie nasz klub uplasował się na 19 miejscu drużynowo (40 sklasyfikowanych klubów). Oznacza to, że w bieżącym roku uzyskaliśmy awans do II ligi!!!

Za tydzień UKS Orientpark.pl Iwiny czeka wyjazd na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Zdzieszowic (woj. opolskie), gdzie nasi zawodnicy znów będą walczyć o medale.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Reklama