33- i 50-latek uciekali quadem przed policją. Ten starszy wpadł z narkotykami

33- i 50-latek uciekali quadem przed policją. Ten starszy wpadł z narkotykami
fot. KPP Lubań Kierowcy grozi kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Pasażer może trafić za kratki nawet na rok.
istotne.pl 183 policja

Zdarzenie miało miejsce w Leśnej (powiat lubański), w godzinach nocnych. Patrol policji zauważył kierującego quadem, który przewoził pasażera. Mundurowi próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący jednak nie zatrzymał się, przeciwnie: nagle zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać.

W pewnym momencie uciekinier wjechał na drogę gruntową i gnał przez pole. Wkrótce potem porzucił pojazd i wraz z pasażerem zaczął uciekać pieszo. Starszy z mężczyzn, 50-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, został zatrzymany. Miał przy sobie małą ilość narkotyków.

Aspirant sztabowy Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu:

Czterokołowiec, którym się poruszali, nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz usunięte zostały numery VIN. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności.

Potem w ręce mundurowych wpadł 33-letni kierowca quada, również mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Rzeczniczka:

Przedstawiono mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolność. Natomiast pasażer pojazdu przyznał się do posiadania narkotyków, grozi mu kara do roku więzienia.