Kolejne sukcesy bolesławieckich artylerzystów

Kolejne sukcesy bolesławieckich artylerzystów
fot. SWFiS 23 PA Jednostka: – Nasi żołnierze zdominowali w tym roku rywalizację w biegu patrolowym.
istotne.pl 183 23śpa

W dniach 31 maja–2 czerwca na bazie obiektów szkoleniowych 4pplot w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ grupy 1–11 DKPanc w biegu patrolowym. Drugi rok z rzędu Indywidualnym Mistrzem 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w biegu patrolowym został sierż. Kamil Makoś.

Artylerzyści:

Nasi żołnierze zdominowali w tym roku rywalizację w biegu patrolowym, zajmując I miejsce w klasyfikacji końcowej Mistrzostw oraz I miejsce w biegu zespołowym.

Reprezentacja 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu wystąpiła w składzie:

  • sierż. Kamil Makoś,
  • st. szer. Krzysztof Bondrow,
  • szer. Szymon Halczak
  • szer. Łukasz Klatka.

Po pierwszym dniu rywalizacji, podczas którego rozegrano biegi indywidualne, bolesławiecka drużyna traciła 9 punktów do broniącej tytułu reprezentacji 10BKPanc ze Świętoszowa.

Bolesławieccy artylerzyści:

Następnego dnia został przeprowadzony bieg drużynowy, w którym nasza reprezentacja rozpoczęła bieg z reprezentacją ze Świętoszowa. Po pokonaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej oraz dystansu 2 km obie drużyny równo wbiegły na strzelnice i o końcowej klasyfikacji zdecydowało strzelanie z pistoletu wojskowego. Z tym zadaniem lepiej poradzili sobie nasi artylerzyści, pokonując ostatecznie 4 punktami pancerniaków ze Świętoszowa. Jest to pierwsze zwycięstwo w tej trudnej i wymagającej konkurencji dla 23 Pułku Artylerii.

I dodają:

Dotychczas najlepszym osiągnięciem było zajęcie III miejsca.