Weekend: 200 interwencji, wypadek, 2 poszukiwanych przestępców i pijany agresor

Weekend: 200 interwencji, wypadek, 2 poszukiwanych przestępców i pijany agresor
fot. KPP Bolesławiec Przedłużony weekend to czas wyjazdów, podróży i świętowania. Bolesławieccy policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i podróżującym, prowadzili przez 4 dni wzmożone działania.
istotne.pl 183 policja

Reklama

W piątek na terenie Nowogrodźca doszło do wypadku, 5-letni chłopiec wbiegł pod najeżdżający samochód. Maluch m.in. z urazem ręki trafił do szpitala w Legnicy.

W sobotę i niedzielę drogówka przeprowadziła akcję „Trzeźwy poranek”, w godz. 7.00–9.00 mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 163 kierujących. Tylko jeden był po spożyciu alkoholu; 33-latek miał w wydychanym powietrzu 0,3 promila.

Również w sobotę policjanci z Nowogrodźca zatrzymali poszukiwanego 34-latka, który ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy.

W niedzielę zaś bolesławieccy dzielnicowi zatrzymali 49-latka, który złamał sądowy zakaz zbliżania się do członków rodziny i który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, wszczął awanturę.

Tego samego dnia służba patrolowa zatrzymała 43-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego poszukiwanego przez sądy z Pruszkowa i Piaseczna. Ma on do odbycia niemal dwa lata odsiadki.

Reklama