Kierował po narkotykach, pasażerka auta wpadła z metamfetaminą w kieszeni

Kierował po narkotykach, pasażerka auta wpadła z metamfetaminą w kieszeni
fot. KPP Lubin Mężczyźnie grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kobieta może trafić za kratki nawet na trzy lata.
istotne.pl policja, narkotyki, miasto lubin

Asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie:

Policjanci prewencji stanęli na drodze kolejnemu nieodpowiedzialnemu kierowcy, który jadąc samochodem, znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na osiedlu Przylesie w Lubinie chwilę przed północą.

Rzeczniczka dodaje:

Kierujący zachowywał się nerwowo, wzbudzając podejrzenie policjantów, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia patrolu. Od mężczyzny dodatkowo pobrano krew celem badań laboratoryjnych i potwierdzenia testu.

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymano mu też prawo jazdy. Wyszło na jaw, że mężczyzna ma na koncie wiele wykroczeń i przestępstw drogowych, w tym… jazdę pod wpływem narkotyków i alkoholu.

Przy 32-letniej pasażerce auta funkcjonariusze znaleźli zaś metamfetaminę. Kolejne porcje tego narkotyku ujawniono w mieszkaniu podejrzanej. Kobieta również trafiła do policyjnej celi. Odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci:

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju, na okres do 3 lat oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.