Włamali się do domku holenderskiego. Nastoletni złodzieje zatrzymani, jeden wpadł z narkotykami

Włamali się do domku holenderskiego. Nastoletni złodzieje zatrzymani, jeden wpadł z narkotykami
fot. istotne.pl Obu podejrzanym grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jeleniogórskiego (w wieku 19 lat) podejrzanych o kradzież z włamaniem. Co więcej, jeden z nich odpowie za posiadanie środków odurzających.

Do przestępstwa doszło 15 grudnia, około godziny 21.00. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn najprawdopodobniej doszło do włamania do domu. Policję i właścicieli zaalarmował sąsiad, którego zaniepokoiły odgłosy z pobliskiej posesji.

– Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, zauważyli dwóch uciekających mężczyzn, za którymi biegł pokrzywdzony. Policjanci ich zatrzymali. Byli to dwaj mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego w wieku 19 lat – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Jak ustalili policjanci, zatrzymani wybili szybę w domku holenderskim, a następnie ukradli drobne przedmioty o wartości 1500 zł. Okazało się, że jeden z zatrzymanych dodatkowo posiadał narkotyki.

Rzeczniczka dodaje:

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Nastolatkom grozi kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.