Dwie osoby oskarżone w sprawie zabójstwa w Zgorzelcu

Akta sądowe
fot. B.org Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom w sprawie zabójstwa mężczyzny, do jakiego doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca 2020 roku w Zgorzelcu.
istotne.pl 1 prokuratura, zabójstwo, miasto zgorzelec

Reklama

1 marca 2020 roku w lesie pod Zgorzelcem znaleziono częściowo spalone zwłoki mężczyzny. Ustalono, że poprzedniej nocy w Zgorzelcu, Dariusz O. pozbawił pokrzywdzonego życia oddając w jego głowę strzał z broni palnej. Następnie, wspólnie z Oliwerem K. przewieźli ciało pokrzywdzonego do lasu w okolicy Zgorzelca, gdzie je podpalili w celu zatarcia śladów.

35-letniemu Dariuszowi O. zarzucono zbrodnię zabójstwa, a także wytworzenie broni palnej i posiadanie pornografii z udziałem małoletnich. Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą dożywotniego pozbawienia wolności.

22-letni Oliwer K. został oskarżony o pomoc w ukryciu i znieważenie zwłok pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obaj sprawcy byli wcześniej karani sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu i z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Reklama