Czeka nas ponowny lockdown? „Sytuacja jest dynamiczna”

Czeka nas ponowny lockdown? „Sytuacja jest dynamiczna”
fot. pixabay.com (nina108) Szef KPRM powiedział w „Kropce nad i”, że rząd podejmuje działania przygotowujące kraj „nawet na te najbardziej pesymistyczne scenariusze”.
istotne.pl pis, koronawirus

Adam Niedzielski, min. zdrowia, mówił w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu w Polsce może być 15–20 tys. nowych przypadków zachorowań dziennie.

Czy w związku z tym czeka nas kolejny lockdown? Mówił o tym w rozmowie z Moniką Olejnik Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie, dlatego że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać.

Tak naprawdę rząd w tej chwili prowadzi taką politykę: z jednej strony zadbania o zdrowie i życie Polaków – to jest najważniejsza kwestia. Z drugiej strony te działania nie mogą zniszczyć gospodarki, która już bardzo ucierpiała w czasie pierwszej fali COVID-19.

M. Dworczyk wyraził jednocześnie nadzieję, że do kolejnego lockdownu nie dojdzie. Ale zaraz dodał: – Dzisiaj mówienie w taki sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się zdarzy albo coś się nie wydarzy, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i my musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju.

(Wszystkie cytaty za tvn24.pl).

Wiadomo jednak, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie zamierza – przynajmniej na razie – zamykać cmentarzy na 1 listopada.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.